گرافیک تمپلیت

نکات لازم برای ویرایش سریعتر در ادوبی پریمیر پرو

ویرایش سریعتر ویدیو در پریمیر پرو - گرافیک تمپلیت

ویرایش ویدیو کار مشکلی است و پیچیدگی های خاص خودش را دارد که به میزان مهارت و خلاقیت شما بستگی دارد. در ادامه مقاله نکات را به شما یاد می دهیم که سرعت و کارایی ویرایش را بالا ببرید.

ویرایش سریعتر ویدیو در پریمیر پرو

چه نکاتی را باید در هنگام کار با پریمیر پرو مدنظر داشته باشیم که سرعت ویرایش کارهای ویدیویی سریعتر پیش برود؟ با ما همراه باشید.

رزولوشن بازپخش

شما می توانید نسخه های متفاوتی از فیلم ویرایشی خود را با کیفیت های مختلفی مشاهده کنید. برای اینکار به قسمت راست و پایین program monitor  مراجعه کنید و گزینه select playback resolution  را انتخاب کنید. بدین ترتیب شما می توانید فیلم های ویرایشی خود را در کیفیت های ۲٫۱ و یا ۴٫۱ برای ویدیو های اچ دی و ۸٫۱ و یا ۱۶٫۱ برای ویدیو های ۴K تماشا کنید.

سطح زوم بازپخش

تنظیمات مختلفی در سطح زوم و مقیاس نرم افزار پریمیر پرو وجود دارد که م یتوانند باعث کاهش سرعت و کارایی شوند. در قسمت چپ و پایین Program monitor  گزینه ای با عنوان playback zoom level وجود دارد که کار تنظیم کنترل اندازه نمایشگر بازپخش را انجام می دهد. شما می توانید کنترل را تا صد درصد بالا و پایین کنید. بستگی به صفحه نمایشگر دارد. اگر با نمایشگرهای کوچک کار میکنید می توانید آن را روی درصدهای پایین تری تنظیم کنید و رزولوشن را کاهش دهید. درنتیجه کارایی و کیفیت افزایش می یابد.شما می توانید مقیاس ویدیو را نیز تنظیم کنید. برای کلیپ های ۴k در تایم لاین ۱۰۸۰p، کلیپ را zoom out کنید و مقیاس را تغییر دهید و اطمینان حاصل کنید که تمامی قابلیت های آن قابل مشاهده است.

استفاده از پراکسی

با استفاده از پراکسی ها می توانید کارایی سیستم را بهبود ببخشید که در نرم افزار پریمیر مجموعه متفاوتی از فایل ها برای ویرایش و رندر نهایی هستند. ممکن است فیلم های با کیفیت ۴k بر روی رایانه به  صورت روان ویرایش نشود، برای حل این مشکل می توانید با کمک پراکسی هایی کیفیت پایین از آن ویدیو به کار ویرایش بپردازید. در نتیجه تمامی تغییرات به وسیله نرم افزار پریمیر پرو روی رندر نهایی ۴k صورت خواهد گرفت.

برای اینکه پراکسی ها را روی کلیپ اعمال کنید در قسمت مرورگر پروژه به مسیر proxy> create proxies بروید. در بخش create proxies  قادر به تنظیم فرمت و موقعیت فایل خواهید بود. برای رندر کردن خودکار کلیپ های منتخب به در فایل های پراکسی می توانید مواردی مانند cineform ویا Apple proRes را انتخاب کنید و سپس روی گزینه ok کلیک کنید. به بخش button editor رفته و آن را به نوار ابزار مربوطه اضافه کنید تا بتواند حالت پراکسی را فعال و یا غیر فعال کنید. با کشیدن دکمه Toggle proxies به درون نوار ابزار و با انتخاب exit، پراکسی ها قابل استفاده می شوند.

تبدیل ویدیو

زمان ویرایش ویدیو، سیستم متحمل فشار زیادی می شود. فرمت های آماده ویرایشی همانند apple prores اگرجه فایل هایی با حجم بزرگ ایجاد می کنند، اما به سیستم فشار زیادی وارد نمی کنند و پردازش نیز با سرعت خوبی انجام می گیرد. شما با استفاده از برنامه adobe media encoder می توانید به تبدیل چند فایل به طور همزمان بپردازید. به کمک این نرم افزار می توانید برای رندر کردن ویدیوهایتان به فرمت ۱۰۸۰p استفاده کنید.

ارتقای رایانه

اگر با ترفندهایی که ذکر شده به نتیجه ای نرسیدید، باید به ارتقای سیستم خود فکر کنید. با ارتقا سیستم کارایی و سرعت کار شما افزایش می یابد. به عنوان مثال رایانه های مک پرو ۲۰۱۱  در ویرایش ویدیوهای ۱۰۸۰ به خوبی عمل می کند. اما در افکت گذاری ویدیو کم می آورد. پس سیستمی را مدنظر قرار دهید که برای ویرایش ویدیو مشکلی نداشته باشد و در نوع خود بهترین باشد.

مشخص کردن نقاط ورودی و خروجی

شما به راحتی می توانید نقاط ورودی و خروجی کلیپ را در پنجره source monitor مشخص کنید. این که ویدیو شما از کجا شروع و به کجا ختم شود. مشخص کردن نقاط ورودی و خروجی خیلی به کار شما سرعت می دهد و زمان زیادی را صرفه جویی می کند. شما باید ابتدا پنجره source monitor را باز کنید، سپس با استفاده از دکمه I نقطه ورودی و با دکمه O نقطه خروجی را مشخص کنید. در پایان کار یک تایم لاین برای شما در زیر کلیپ باز می شود.

یادگیری کلیدهای میانبر

با یادگیری کلیدهای میانبر کار ویرایش ویدیوها با سرعت بیشتری انجام می شود. هر عملی در ویرایش ویدیو مانند برش زدن، روی تایم لاین حرکت کردن، قرار دادن افکت های مختلف و … کلید میانبر خاصی دارد که با یادگیری آن موجب تسریع در ویرایش ویدیو می شود. برای مشاهده و تغییر کلیدهای میانبر می توانید به قسمت Premiere pro CC بروید و Keyboard shortcuts را باز کنید تا کلیدهای میانبر در پریمیر را ببینید.

ویرایش Ripple

با کمک ابزار razor می توانید بخش هایی که لازم ندارید را بریده و حذف کنید. با استفاده از ابزار ripple یا کلید میانبر B می توانید کلیپ را با کشیدن افزایش یا کاهش طول دهید. پریمیر نیز بخش های دیگر را جابه جا می کند تا شکاف ایجاد شده پر شود.

استفاده از لایه های اصلاحی

از لایه های اصلاحی به عنوان یک ابزار قدرتمند یاد می شود که به راحتی قابل فراگیری است. زمانی که بر روی لایه اصلاحی تغییر و یا افکتی انجام می شود، بر روی تمامی کلیپ های زیر ان نیز صورت می گیرد. بدین ترتیب به راحتی می توان اصلاحات زیادی بر روی ده ها و یا صدها کلیپی که زیر آن قرار دارند انجام داد. با استفاده از لایه های اصلاحی دیگر شاهد تغییرات تکراری روی کلیپ های متعدد نیستیم و زمان زیادی را ذخیره می کنیم.

برای ایجاد لایه جدید در Project browser به مسیر new item> adjustment layer بروید. همه ی تنظیمات لایه اصلاحی را به صورت پیشفرض قرار دهید.

استفاده از محیط کار

در پریمیر پرو شما می توانید چند محیط کاری مختلف را ذخیره کنید. گزینه ها و ابزار هایی که این محیط های کاری مختلف در اختیار شما می گذارد، باعث آسان تر شدن کارهای شما می شود. شما م یتوانید محیط کاری خاص خود را ایجاد کنید. همچنین قابلیت تنظیم ابزارهای و طراحی های دلخواه را دارید. شما م یتوانید از بخش بالایی پنجره پریمیر پنل محیط کاربری را مشاهده کنید و قابلیت سفارشی سازی محیط کاربری حود را دارید. در پایان کار می توانید محیط کاری سفارشی خود را به رفتن به مسیر window>workplace و save as new workplace ذخیره کنید. برای اعمال تغییرات در محیط کاری گزینه save change to this workplace را انتخاب کنبد و برای بازگردانی محیط کاری به وضعیت قبلی از گزینه reset to saved layout استفاده کنید.

پروژه آماده افتر افکت .
پروژه آماده پریمیر .

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*