گرافیک تمپلیت

آموزش طراحی ستاره سه بعدی در نرم افزار ایلوستریتور

آموزش طراحی ستاره سه بعدی در نرم افزار ایلوستریتور

آموزش طراحی ستاره سه بعدی در ایلاستریتور یکی از کاربردی ترین اموزش های این نرم افزار برای اشنایی بیشتر است. ایجاد طرح های سه بعدی بسیار پر طرفدار می باشند، زیرا تصور افراد را از حالت دو بعدی کار دور کرده و بر روی برجستگی منعطف خواهند کرد. وقتی اصطلاح سه بعدی به میان می آید، منظور یک تصویر یا یک طرح گرافیکی برجسته می باشد. طراحی چنین مواردی آن هم به صورت سه بعدی به کمک نرم افزار هایی مانند ایلوستریتور انجام می شود. تصور افراد بر این است که استفاده از نرم افزار های گرافیکی نظیر ایلوستریتور بسیار مشکل بوده و یک فرد عادی نمی تواند از پس کار با آن ها بر آید. این تصور تا حدی صحیح است؛ اما زمانی که پای یک آموزش راحت و آسان به میان آید، حتی افراد مبتدی نیز می توانند به راحتی به یک گرافیست حرفه ای تبدیل شوند. هدف از نوشتن مطلب حاضر و همچنین فیلم آموزشی که در انتهای این مطلب قرار گرفته است، آموزش طراحی یک شکل سه بعدی به کمک نرم افزار ایلوستریتور می باشد.

نرم افزار ایلوستریتور، یکی از نرم افزار های پر کاربرد در زمینه گرافیک بوده و می توان از آن برای طراحی استفاده کرد. در میان ورژن های مختلف این نرم افزار که به بازار وارد شده اند، نسخه ۲۰۲۰ آن نیازی به کرک نداشته و به راحتی قابل استفاده و نصب بر روی سیستم می باشد، بدین منظور توصیه می گردد تا ابتدا این نرم افزار را با نسخه ۲۰۲۰ نصب کرده و سپس در خصوص دریافت آموزش های ارائه شده اقدام نمایید. همچنین پیشنهاد می کنیم که ویدیو آموزشی طراحی سه بعدی در نرم افزار ایلوستریتور را به دقت مشاهده کرده تا در هنگام طراحی با مشکل مواجه نشوید.

در ویدیو آموزشی طراحی ستاره سه بعدی با نرم افزار ایلوستریتور، چه نکاتی به ما آموزش داده می شود؟

در ویدیو آموزشی طراحی ستاره سه بعدی با نرم افزار ایلوستریتور، نحوه طراحی یک شکل سه بعدی به شما آموزش داده می شود. در این ویدیو، ابتدا به معرفی منو های سمت چپ نرم افزار که شامل انواع ابزار ها هستند، پرداخته می شود. یکی از این ابزار ها rectangle tool می باشد. این ابزار دارای چندین زیر ابزار است که یکی از آن ها، به شکل ستاره می باشد. پس از انتخاب این ابزار، تعداد اضلاع ستاره را انتخاب کرده و سپس به کمک درگ کردن موس، یک ستاره ترسیم می کنیم.

در ادامه با استفاده از ابزار ankle point نسبت به کشیدن قطر های ستاره اقدام می کنیم. پس از طراحی قطر های ستاره، این قطر ها برای سه بعدی دیده شدن باید از هم جدا شوند. برای جدا کردن قطر ها، ابزار divided به کار برده خواهد شد.

در نهایت هم به کمک بخش گرادیانت نسبت به ایجاد یک رنگ سه بعدی بر روی ستاره اقدام می شود.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*