گرافیک تمپلیت

ویرایش ویدیو به صورت آفلاین

ویرایش ویدیو آفلاین - گرافیک تمپلیت

ضبط فیلم با دوربین فیلم برداری یا تلفن همراه، ویدئویی با کیفیت ۴k را در اختیار شما قرار می دهد. این ویدئو کیفیت بالایی دارد. گاهی فرد تمایل دارد تا ویدئو با کیفیت بالا را ادیت نماید؛ اما باید به این نکته اشاره نماییم که حتی نمایش یک فیلم با کیفیت بالا برای برخی نرم افزارها مشکل خواهد بود، چه برسد به ادیت آن! بنابراین شاید این سوال برایتان پیش آید که چگونه می توان یک ویدئو ۴k را ویرایش یا ادیت کرد؟ با استفاده از یک نرم افزار ویرایش ویدئو و به کمک ویرایش آفلاین ویدیو قادر خواهید بود که به راحتی این کار را انجام دهید.

مفهوم ویرایش آفلاین ویدیو

برای ویرایش فایل های ویدئویی با حجم بالا از تکنیک ویرایش آفلاین یا ویرایش پراکسی استفاده می شود. نحوه انجام کار به این صورت است، که ابتدا یک نمونه از فیلم اصلی با کیفیت پایین تهیه شده، سپس ادیت و تغییرات روی آن اعمال می شود. در نهایت این فایل جایگزین فایل اصلی خواهد شد. در این میان ممکن است با مفهومی به نام فایل میانجی آشنا شوید. فایل های میانجی با فایل های پراکسی متفاوت می باشند. این فایل ها از نظر حجم و کیفیت ما بین فایل پراکسی و فایل اصلی قرار می گیرند.

ویرایش آفلاین و مزایای آن

در ویرایش آفلاین شما می توانید هر نوع کدک، میزان وضوح تصویر و دامنه بیتی که با نرم افزار مد نظرتان هماهنگ تر است، انتخاب کرده و فایل را به اندازه دلخواه کوچک کنید. کوچک کردن فایل اصلی و تبدیل آن به پراکسی به دلیل داشتن حجم پایین، حافظه کمتری را درگیر می کند. البته فرایند کوچک تر کردن فایل تا زمانی ادامه دارد که وضوح فایل کافی و مناسب باشد. نکته قابل توجه دیگر این است که این فایل ها در مصرف انرژی باطری لب تاب شما صرفه جویی می کنند.

ویرایش آفلاین ویدیو و معایب

پیش از شروع ویرایش آفلاین، ابتدا می بایست فایل اصلی طی فرایندی کوچک سازی شده و به فایل پراکسی تبدیل شود. متاسفانه این فرایند زمان زیادی احتیاج دارد. نرم افزارهای رایگان و یا با قیمت پایین توانایی ویرایش آفلاین ندارند، بنابراین می توانید از نرم افزارهایی نظیر adobe premiere pro و final cut pro استفاده کنید. یکی از معایب دیگر ویرایش آفلاین، از دست دادن کیفیت فایل اصلی است. بنابراین در طول ویرایش، ویدئو خود را با کیفیت پایینی مشاهده خواهید کرد.

ویرایش آفلاین ویدیو . چه طور و با چه نرم افزارهایی؟ - گرافیک تمپلیت
نرم افزارهای ویرایش ویدیو به صورت آفلاین

نرم افزارهای مناسب برای ویرایش آفلاین ویدیو

در ادامه مطلب به نرم افزارهای مناسبی که می توانند در ویرایش آفلاین به شما کمک کنند، اشاره می کنیم.

 نرم افزار آدوب پریمیر پرو CC 2018

آدوب پریمایر پرو یک نرم افزار حرفه ای ویرایش ویدئو است و فایل شما را در بدو ورود به نرم افزار، به فایل پروکسی تبدیل می کند.

نرم افزار final cut prox

نرم افزار final cut prox یک نرم افزار ویرایشگر حرفه ای ویدئو می باشد. این نرم افزار فایل های ویدئو با کد prores 422 را به فایل پراکسی با کد prores 422 proxy تبدیل می کند.

نرم افزار da vinci resolve

نرم افزار da vinci resolve، یک نرم افزار ویراش فیلم رایگان می باشد. پس از نصب و راه اندازی این نرم افزار، روی ویدئو مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه create video proxy را انتخاب کرده و فایل پراکسی مورد نظر را تحویل بگیرید.

نرم افزار blender

نرم افزار blender یک ویرایشگر ویدئو رایگان می باشد. برای ایجاد فایل پراکسی خود در این نرم افزار می توانید از دستورالعمل زیر استفاده نمایید:

Strip > Rebuild Proxy and Time code Indices

تولید فایل پراکسی بدون استفاده از نرم افزار (دستی) در ویرایش آفلاین

برخی نرم افزارها از ویرایش آفلاین پشتیبانی نمی کنند. در این حالت شما باید بدون نرم افزار یا به صورت دستی فایل پراکسی را ایجاد نمایید. برای این کار ابتدا تمام فایل های خود را بر اساس زمان، سازماندهی نمایید. سپس با استفاده از یک نرم افزار تبدیل بیرونی، فایل اصلی را به فایل پراکسی تبدیل نمایید. در ادامه مطلب به دو نرم افزار که در این زمینه فعالیت دارند اشاره می کنیم:

نرم افزار hand brake

این نرم افزار رایگان بوده و برای تمامی انواع ویندوزهای (مک، ویندوز و لینوکس) قابل استفاده می باشد.

نرم افزار ffmpeg

این نرم افزار رایگان بوده علاوه بر اینکه برای تمامی ویندوز ها قابل استفاده است، می تواند به راحتی فایل پراکسی را ایجاد نماید.

پس از اتمام فرایند ادیت، باید ویرایش را روی ویدئو اصلی اعمال نمایید. برای این کار ابتدا یک پوشه ایجاد کنید. در داخل این پوشه، دو عدد فایل، یکی با نام raw و دیگری با نام proxy ایجاد کنید. فایل اصلی را داخل پوشه raw  و فایل پراکسی را داخل پوشه proxy قرار دهید. سپس ویرایشگر را ببندید. نام دو پوشه را با یکدیگر جا به جا کرده و مجددا ویرایشگر را باز کنید. صبر کنید تا فایل شما بارگزاری شود.

ویرایش آفلاین ویدئو روی انواع رایانه ها

آموزش ویرایش آفلاین که پیش از این شرح داده شده برای تمامی انواع رایانه ها مناسب می باشد. اما این موضوع نیز قابل توجه است که ویرایش ویدئو با کیفیت اصلی بسیار ارزشمند تر از ویرایش فایل پراکسی است. دقت کنید که به دلیل هزینه بر بودن ادیت ویدئو با کیفیت اصلی از روش ویرایش آفلاین استفاده می شود.

امید واریم از مطالعه مقاله ویرایش آفلاین ویدیو و فیلم استفاده کافی را برده باشید. در آخر لازم است به این نکته اشاره کنیم که شما می توانید بهترین تمپلیت های آماده گرافیکی را از سایت ما دانلود نمایید. محصولات ما شامل پروژه آماده افتر افکت ، پروژه آماده پریمیر و موشن گرافیک آماده است.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*