گرافیک تمپلیت

چه طور در پریمیر رنگ آمیزی کنیم؟

رنگ آمیزی در پریمیر به سادگی و آسانی

رنگ آمیزی در پریمیر، بسیار مهم است. رنگ مهم ترین عامل برای دیده شدن است. کیفیت ویدیو ارتباط مستقیمی با رنگ تصویر دارد که شامل کنتراست، اشباع تراز های روشن و تاریک می شوند.

شروع کار

برای شروع کار شما یک سیستم قوی و نرم افزار adobe premiere نسخه ۲۰۱۸  نیاز دارید. زیرا این کار کمی سنگین است و باید خوب و کامل انجام شود. اگر این ها را تهیه کرده این می توانیم به بقیه مراحل ویرایش فیلم فکر کنیم! ! !

قبل از ادامه آموزش حتما به لینک آموزش پریمیر مراجعه کنید و سایر مقالات آموزشی ما را نیز بررسی کنید. ضمن اینکه محصولات پریمیر ما از لینک پروژه آماده پریمیر دریافت نمایید.

استفاده از ابزار تطبیق رنگ (color match tool)

برای شروع تطبیق رنگ باید از منوی windows قسمت lumetri color را انتخاب کنید.

البته  راه دیگر رفتن از قسمت workspaces است.

در پنل lumetri  کمی پایین بروید و بخش color wheels & match را انتخاب کنید. روی comparison view کلیک کنید. حالا صفحه شما به دو قسمت تقسیم می شود که قبل و بعد ویرایش را نشان می دهد.زیر تصاویر تایم لاینی قرار دارد که می توانید قسمت دیگری از ویدیو را لود کنید. می توانید تصاویر را روشن تر کنید و کنتراست را بالا ببرید. بعد apply match را بزنید. با توجه به قدرت سیستم شما چند ثانیه طول می کشد تا تغیرات انجام شوند. بعد بررسی اگر نیاز به ویرایش دوباره نبود می توانید coparison view  را بزنید تا از نمای دوتایی خارج شوید.

یکی از ویژگی های جالب این قسمت مقایسه قبل و بعد است. با انتخاب vertical split می توانید یک سیب را عمودی به دو قسمت تقسیم کنید، قبل و بعد تطبیق ان را بررسی کنید. البته برای انجام تقسیم افقی هم از horizontal split  استفاده کنید.

به طور خلاصه می توان تمامی سخنان بالا را در ۵ گام خلاصه و بیان کرد:

انتخاب فیلم منبع

شما می توانید بدون محدودیت هر فیلمی که دوست دارید را برای این کار انتخاب کنید. وارد کردن قسمت های match  و color wheel: از پنل lumetri color قابل دسترسی است.

انتخاب نمای مقایسه ای

برای اینکه تفاوت رفرنس و منبع کنار هم مشاهده شود.

اسکرول به فیلم اصلی

استفاده از نوار زمانی برای رسیدن به رفرنس مورد نظر.

اعمال تطبیق نهایی

در اینجا کافی است با یک کلیک کار را به پریمیر بسپرید و منتظر نتیجه بمانید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*