گرافیک تمپلیت

کاربردهای افتر افکت

کاربردهای افتر افکت در فیلم ها

کاربردهای افتر افکت تا حدودی وسیع می باشد. نرم افزار افترافکت جزو برترین و محبوب ترین نرم افزارها محسوب می شود که برای ایجاد جلوه های ویژه یا گرافیک متحرک و کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد. جلوه های ویژه در صتعت سینما نیز با این نرم افزار انجام می شود. فیلم سازان مطرح برای خلق آثار خارق العاده از نرم افزار افترافکت بهره می گیرند.

منظور از جلوه های ویژه چیست؟

فیلم سازان برای پیشبرد پروژه های سینمایی خود مجبور به ایجاد صحنه هایی هستند که از عهده خودشان بر نمی آید و باید آثاری ایجاد کنند که بیننده را به تهیج وادارد. در این مواقع ایجاد این صحنه ها به تیم جلوه های ویژه سپرده می شود. فیلم های مطرح زیادی از این ابتکار استفاده کرده اند. شما جلوه های ویژه را در آثار سینمایی معروفی مانند مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی، ماتریکس، آواتار و … می توانید به وفور مشاهده کنید.

بگذارید به نمونه بارزتری اشاره کنیم. در جلوه های ویژه سریال بازی تاج و تخت که اکثر شما این سریال را دنبال کرده اید، شهرهایی وجود داشت که وجود حقیقی نداشتند. اکثر این صحنه ها با جلوه های ویژه طراحی شده بودند. این گونه  فیلم ها بدون جلوه های ویژه هیجان خود را از دست می دهند. به دلیل همین جلوه های ویژه است که فیلمسازان از آن استفاده می کنند و مخاطب حداکثری را جذب می کنند.

کاربردهای نرم افزار افتر افکت در سریال تاج و تخت

کاربرد موشن گرافیک چیست؟

به طرح هایی که دارای حرکت است موشن گرافیک گفته می شود. از موشن گرافیک در موارد بسیاری استفاده می شود که می توان به تیزرهای تبلیغاتی، تیتراژ فیلم ها، در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی و … اشاره کرد. طرح های موشن گرافیک به نوعی بیان کننده یک داستان هستند که از عهده عکس های ساکن و ثابت خارج است. این ویژگی منحصربه فرد طرح های موشن گرافیک است.

ترکیب بندی، عنصر اصلی جلوه های ویژه است که لایه های مختلف با هم ادغام می شوند و با اعمال اصلاحات نوری و رنگی بر روی آن ها، ترکیب مطلوبی را به وجود می آورند. جلوه های ویژه از همان اوایل پیدایش سینما وجود داشته و با توسعه و گسترش تکنولوژی این صحنه های ویژه ارتقا یافته است. و روز به روز به کیفیت و ویژگی های بصری آن افزوده می شود.  اگر سری فیلم های گودزیلا را دیده باشید به چگونگی ارتقا کیفیت جلوه های ویژه پی خواهید برد. که کاراکترها به مرور تخیلی تر و مهیج تر می شوند.

همین حالا مطالعه کنید:

۵ تکنیک ساده انیمیشن در افتر افکت که هر افتر افکت کاری باید به آن مطلع باشد.
جایگزین های نرم افزار افتر افکت که باید نسبت به آنها آگاه باشید.
۹ ترفند ضروری افتر افکت برای سازندگان جلوه های ویژه تصویری

کاربردهای افتر افکت در تولید موشن گرافیک

افترافکت بازار کار خیلی خوبی دارد و خیلی سریع می توانید به درآمدهای قابل قبولی برسید. شما با یادگیری افترافکت می توانید در حوزه های انیمیشن سازی، تبلیغات تلویزیونی، در شبکه های اجتماعی، در زمینه بنر و لوگو و … مشغول به فعالیت شوید. این موارد بخشی از بازار کار وسیع نرم افزار افترافکت است. همچنین شما قادر خواهید بود افکت های بسیار زیبایی را برای فیلم های عروسی، تولد، فیلم های خانوادگی و … ایجاد کنید.

افتر افکت نرم افزاری برای تولید جلوه های ویژه تصویری

در پایان لازم است چند نکنه را مدنظر قرار دهید. نرم افزار افترافکت برای کار تدوین کارایی ندارد. برای تدوین نرم افزار های دیگری موجود دارد که می توان به نرم افزار پریمیر اشاره کرد. افراد زیادی در زمینه های استفاده این دو نرم افزار دچار اشتباه می شوند. نکته ی بعدی اینکه، همانطور که گفته شد نرم افزار افترافکت برای ایجاد جلوه های ویژه کاربرد اساسی دارد اما شما برای ایجاد جلوه های ویژه جذاب علاوه بر افترافکت باید از نرم افزار های دیگری نیز کمک بگیرید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*