گرافیک تمپلیت

۵ تکنیک ساده انیمیشن در افترافکت

5 تکنیک ساده انیمیشنی در افتر افکت - گرافیک تمپلیت

ممکن است با نرم افزار افترافکت باشید. قبل از خواندن این مقاله اصول افترافکت را فرا بگیرید. بعد از خواندن مقاله نکات را در موشن گرافیک خود اعمال کنید. کسانی که در افترافکت بسیار حرفه ای کار می کنند می دانند که ایجاد انیمیشن موشن گرافیک بر روی موارد ساده مانند متن و عناوین و … می تواند روی کاغذ به راحتی انجام شود. با در اختیار داشتن انواع مختلف قالب های آماده، گزینه های مختلفی پیش روی شماست. ما در این مقاله قصد داریم ۵ تکنیک انیمیشن در افتر افکت را به شما آموزش دهیم.

تکنیک های ساده انیمیشن در افتر افکت

در ادامه ۵ تکنیک انیمیشن در افتر افکت آورده شده است که در رابطه با هر یک توضیح مختصری ارائه می گردد.

Stack Animations

نحوه کار با stack Animation  بسیار ساده است. شما می توانید به راحتی انیمیشن خود را شفاف و روشن کنید. برای انجام این کار باید انیمیشن های اصلی خود را کپی کنید و با چند فریم آن ها را تنظیم کنید و در اخر نیز چند افکت fill اضافه کنید. شما قادر به افزودن رنگ و جزئیات هستید تا گرافیک را طولانی تر کنید.

5 تکنیک انیمیشن در افتر افکت - گرافیک تمپلیت
شفاف سازی انیمیشن با stack animation

Light sweeps

یکی از مزایای منحصر به فردی که برنامه After Effects cc دارد این است که جلوه های آماده متعددی برای استفاده وجود دارد که سرعت و درخشش خاصی به فیلم ها و انیمیشن های شما می دهد. افکت light sweeps کاربرد زیادی در فیلم ها و تبلیغات تلویزیونی دارد. برای اضافه کردن این افکت به فیلم های خود باید به مسیر Effects>generate>CC Light sweeps بروید.

استفاده از افکت light sweep در افتر افکت - گرافیک تمپلیت
به کار گیری افکت light sweep

Quick Shape Animations

در حقیقت این تکنیک بسیار جالبی است که می توانید انیمیشن موشن گرافیک متعددی ایجاد کنید. شما با ایجاد لایه های شکلی مختلفی می توانید جلوه های زیبایی خلق کنید که به کمک کمفریمینگ ساده و تکثیر و تناوب در انیمیشن ایجاد می شود.

ترفندهای افتر افکت برای بهبود موشن گرافیک - گرافیک تمپلیت
ابزار quick shape animation در افتر افکت

بک گراند های solid  را متحرک کنید.

برای انجام کارهایی که پیچیدگی وجود ندارد، بهتر است انیمیشن موشن گرافیک را به بک گراند خود اضافه کنید. این کار برای سبک های سیاه و سفید کاربرد ندارد. شما به راحتی می توانید موشن را انیمیت کنید و به داخل، بیرون و ابتدای گرافیکتان، به این پس زمینه ها اضافه کنید.

ترفندهای ساده انیمیشن در افتر افکت
متحرک کردن بک گراندهای solid

یک بازتاب گرافیکی ایجاد کنید.

ایجاد بازتاب گرافیکی مقداری مشکل تر از سایر موارد است. این کار مناسب طراحی برای انوع مختلف عنوان ها و یا گرافیک های متنی است. از یک پروسه ای برای ایجاد یک لایه سه بعدی، بافتی و تکثیر، تکان دادن و محو کردن گرافیک ها عبور می کنیم تا به نظر برسد که از آن یک عنصر مبهم از عنصر اصلی گرافیک شما است.

ترفندهای افتر افکت برای بهبود انیمیشن موشن گرافیک - گرافیک تمپلیت
ایجاد بازتاب گرافیکی در افتر افکت

در انتها امیدواریم که از مطالعه مقاله فوق در زمینه ۵ تکنیک انیمیشن در افتر افکت، نکات و ترفندهای خوبی را متوجه شده باشید. ان شاالله بتوانید با استفاده از آنها موشن گرافیک های حرفه ای تولید نمایید. شما می توانید از قسمت مطالب آموزشی افتر افکت، مقالات بیشتری راجع به نرم افزار افتر افکت مشاهده نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به قسمت پروژه آماده افتر افکت، لیستی از بهترین تمپلیت های آماده افتر افکت را مشاهده نمایید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*