گرافیک تمپلیت

آموزش تکنیک تغییر چهره

تغییر چهره و جایگزین چهره در فتوشاپ

آموزش تکنیک تغییر چهره در فتوشاپ یکی از مباحث جذاب این نرم افزار می باشد. اگر چرخی در فضاهای مجازی نظیر اینستاگرام و فیسبوک بزنید، با تصاویر فتوشاپ شده افراد مواجه می شوید که کمی غیر واقعی به نظر خواهند آمد. این مدل تصاویر غیر واقعی نیستند، بلکه ادغام شده می باشند. در واقع افراد تصاویر معمولی خود را با تصاویر افراد معروفی نظیر بازیگران ادغام یا به اصطلاح merge می کنند. هدف از ارائه این مطلب و فیلم ویدیویی که در پایان این مطلب قرار داده شده است، آموزش ادغام دو چهره با استفاده از نرم افزار فتوشاپ می باشد.

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که خواسته اید لباس و یا حالت موی متفاوتی را تجربه کنید؛ اما امکانات لازم را به همراه نداشته اید. گاهی هم اتفاق افتاده که حالت، زاویه و یا حتی فضای یک تصویر را دوس دارید و دلتان می خواهد که جای سوژه آن تصویر قرار بگیرید.

خبر خوش این است که این کار به راحتی امکان پذیر است، فقط کافی است که زاویه و حالت چهره شما با تصویر مورد نظر یکی باشد. به عبارت دیگر بهتر است ابتدا به زاویه دید، فرم چهره و سمت و سوی دیدگاه سوژه تصویر مورد علاقه خود دقت کنید و دقیقا تصویری مشابه با آن از چهر خود ثبت نمایید. پس از انجام این کار و به کمک ویدیو آموزشی ارائه شده در این مطلب، می توانید با چند حرکت ساده تصویر خود را با تصویر دلخواه ادغام نمایید.

آموزش جایگزینی تصویر و عکس در نرم افزار فتوشاپ

ویدیو آموزشی تغییر چهره در فتوشاپ حاوی چه نکات آموزشی می باشد؟

در ویدیو آموزشی تغییر چهره در ابتدا به معرفی ابزار lasso پرداخته می شود. این ابزار برای انتخاب کردن محدوده دلخواه در تصویر مورد نظر می باشد. در این آموزش محدوده مورد نظر تصویر شماست. به کمک ابزار lasso می توان محدوده صورت را انتخاب کرد و سپس بر روی تصویر اصلی قرار داد.

در ادامه ویدیو، می بایست اعضای چهره شما با اعضای چهره سوژه تصویر اصلی، مطابقت داشته باشد. به عبارت دیگر و به عنوان مثال باید چشم ها بر روی هم تطابق داشته باشند که برای این کار از ابزار warp در فوتوشاپ استفاده خواهد شد. پس از اعمال هر گونه تغییرات می توانید تصویر نهایی را تثبیت نمایید.

آخرین مرحله هم شامل ادغام دو چهره از نظر رنگ و افکت خواهد بود که به کمک گزینه blend در منوی ادیت و توسط خود نرم افزار فتوشاپ انجام خواهد شد.

برای یادگیری بهتر …

به منظور آموزش بدون دردسر، توصیه می شود تا از نرم افزار فوتوشاپ ۲۰۲۰ استفاده کرده و لحظه به لحظه با ویدیو آموزشی قدم بردارید تا دچار خطا نشوید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*