گرافیک تمپلیت

یک انیماتور پیکسار هفت نکته را یادآور می شود.

نکات مهم انیمیشن سازی در پیکسار انیماتور

انیمیشن های پیکسار خاطرات زیادی را به خاطر ما می آورد. از کودک و نوجوان گرفته تا افراد بزرگ‌سال انیمیشن‌های جذاب و متنوع پیکسار را دیده‌اند و مجذوب این‌همه خلاقیت و هنر این استودیو شده‌اند اما سؤال اینجاست که انیمیشن‌ساز این استودیو چگونه توانستند انقدر نوآور و همواره بی‌رقیب باشند؟

قطعاً می‌توان با تأمل و زیر نظر داشتن زندگی این افراد خلاق  الهامات زیادی گرفت و از آنها در زندگی خود استفاده کرد.

کارگردان فنی کاراکتر یک قطعه از پازل بزرگ تولید انیمیشن شرک پیکسار است که ازجمله وظایف آن‌که می‌توان کار مدل‌سازی شخصیت است نام برد، در اصل او بر روی احساسات درونی شخصیت‌ها کار می‌کند. «برنارد Haux» در فیلم‌های مشهوری همچون «دانشگاه هیولاها»، «شجاع»، و همچنین «بالا» این مسئولیت را بر عهده داشته، هرچند در فیلم‌های دیگر این شرکت هم فعالیت و همکاری کرده است.

برنارد به افرادی که علاقه دارند در این زمینه فعالیت کنند پیشنهادهایی دارد که در ادامه به ذکر آنها می‌پردازیم:

۱- پشت‌کار و استقامت در کار اهمیت دارد

برنارد در مورد یکی دوستان خود مطلبی را ذکر می‌کند. او همیشه و در هرروز در حال طراحی کردن بود و دلیلان این بود که یکی از حرف‌های یک طراح کاراکتر معروف به نام «چاک جونز» را سرلوحه خود قرار داده بود، او می‌گفت برای اینکه شما یک طرح خوب بکشید باید قبل از آن ۱۰۰,۰۰۰ طرح بد ایجاد کنید. حرف برنارد این است که شما ممکن است در ابتدای کار طرح‌های خوبی نکشید اما با پشت‌کار و سرسخت بودن در انجام کار می‌توانید به‌طور شگفت‌آوری طرح‌های خوب ایجاد کنید. 

۲- هنر بخشی از وجود یک انسان است

بعضی‌اوقات امکان دارد که افراد مختلف در مقابل یک رخ داد بازخوردهای مختلفی داشته باشند. مثلاً روزی برنارد به همراه فردی دیگر به یک رستوران می‌روند تا شام بخورند. بعد از اینکه از رستوران برگشتند از آنها می‌پرسیم که چه‌کاری انجام دادید و چه اتفاقاتی افتاد، برنارد فقط می‌گوید ” برای خوردن شام به رستوران رفتیم و بعد برگشتیم ” اما همراه او این اتفاق را خیلی جذاب و به همراه جزئیات آن تعریف می‌کند. دلیل آن این است که او خیلی به جزئیات توجه کرده و همین موضوع ایده‌های زیادی را به او داده است. پس توجه به جزئیات می‌تواند برای خلق آثار خیلی کمک کند.

۳- از دیدگاه دیگران استفاده کنید.

هنرمندان پیکسار صدها طرح را ایجاد می‌کنند و از آن بهترین آن را انتخاب می‌کنند. روند کار به این شکل است که هرکس هر ایده‌ای دارد آن را ایجاد می‌کند طرح می‌کند و دور یک می‌نشینند طرح‌های خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و از نظرات و تجربیات خود نهایت استفاده را می‌کنند تا بهترین کار از آن بیرون بیاید. گاهی اوقات برای اینکه بتوانید طراحی کنید بهتر است از ایده‌های دیگران استفاده کنید تا به‌اصطلاح موتور طراحی‌تان روشن بشود و بتوانید ایده‌های بهتری را خلق کنید و چیزهای جدید ایجاد کنید

۴- مغرور نباشید

گاهی اوقات شاید فکر کنید که یک طرح خیلی کاملی را ایجاد کردید و تصور کنید که قطعاً باید از این کار در پروژه استفاده شود. اما همراه شما هنرمندان زیادی هستند که آنها هم طرح‌های ایده آلی ایجاد کردن در اصل گاهی اوقات بعضی از ایده‌های خوب هم ممکن است در یک پروژه کنار گذاشته شوند اگر شما یک انسان مغرور باشید شروع می‌کنید از طرح خود دفاع کردن‌های نابجا و این ممکن است به پروژه لطمه بزند. طراحان پیکسار این حس درونی را کنار زدند و فقط ایده‌ها و طرح‌های جذاب را از بین کلی طرح خوب انتخاب کردند.

انیمیشن سازی به روش پیکسار انیماتور

۵- همه باید وظیفه خود را بدانند.

بعضی از شرکت‌های انیمیشن‌ساز امکان دارد بخشی از کار خود را برون‌سپاری کنند و کار خود را به افرادی بدهند که حتی در یک کشور دیگری زندگی می‌کند نکته قابل‌توجه اینجاست که معمولاً این افراد اطلاعات دقیقی از پروژه و انیمیشن ندارند و یا شاید خروجی و کار نهایی آنها مطلوب نباشد. دلیل آن این است که آنها فقط یک بخشی از کار را بدون اطلاع از کل پروژه آماده می‌کنند. درصورتی‌که در پیکسار همه افراد و بخش‌ها باهم در تلاش‌اند که یک اثر ماندگار را خلق کنند و همه به انجام دادن این کار افتخار می‌کنند و به آن علاقه دارند. این یعنی هرکس وظیفه خود را به‌درستی می‌داند و در تلاش است که یک خروجی مطلوبی را از خود نشان دهد.

۶- خروجی شگفت‌انگیز درنتیجه سخت‌کوشی

بعد از اتمام انیمیشن شجاع بخش‌های قابل‌توجه ای از این انیمیشن در آخر کار حذف شد برخی میگویند این بخش‌های حذف‌شده حدوداً پنج برآر فیلم اصلی بوده. بخش‌ها و صحنه‌های جذابی که هنرمندان پیکسار با تلاش و سخت‌کوشی آن را رقم‌زده بودند حذف شد. این بدین معنی است که فقط از صحنه‌های بی‌نظیر آن خروجی گرفته‌شده بود و قطعاً یک عصاره از کار هنرمندان پیکسار به نمایش گذاشته‌شده بود.

۷- تیم خود را هوشمندانه ایجاد کنید.

وقتی‌که برنارد قصد ورود به مجموعه پیکسار را داشت، از آن یک مصاحبه گرفته شد، مصاحبه‌ای که تقریباً یک روز طول کشید، مسئولانی ما از مصاحبه می‌کردند سؤالات زیادی پرسیدند ازجمله اینکه از چه کسی الهام می‌گیری؟ قهرمان تو کیست؟ و اینکه از دیدگاه تو بهترین فردی که می‌شناسی چه کسی است؟ و خیلی از قهرمان‌های آن موقع برنارد بعداً همکاران او شدند. شاید همه ما این شانس را نداشته باشیم که در کنار قهرمانان زندگی خود کارکنیم اما باید در انتخاب یک هم‌تیمی و همکار همچون مسئولان پیکسار دقت نظر داشته باشیم چون آنها می‌توانند در کارها برای ما الهام‌بخش باشند.

در انتها از شما درخواست می کنیم که از محصولات وب سایت ما دیدن نمایید. پروژه آماده افتر افکت، پروژه آماده پریمیر پرو و پروژه آماده موشن گرافیک از جمله پروژه های آماده گرافیکی وب سایت ماست.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*