سایت دانلود پروژه های آماده گرافیکی

چگونه در افتر افکت فارسی بنویسیم؟ [آموزش فارسی نویسی در افتر افکت]

فارسی نویسی در نرم افزار افتر افکت به زبان ساده

فارسی نویسی در نرم افزار افتر افکت یکی از مهمترین نیاز های تدوین گران فیلم و ویدیو یا کسانی است که به صورت مبتدی یا حرفه ای با این نرم افزار کار می کنند. طبیعتا چون نرم افزار افتر افکت به زبان انگلیسی می باشد، نوشتن فارسی در افتر افکت چندان ساده نیست یا حداقل نیاز است که کارهایی را نیز انجام دهیم. در نسخه های قدیمی افتر افکت ( قبل از ۲۰۰۷ ) باید برای نوشتن فارسی متن را در برنامه های واسط تایپ می کردیم. بعد متن را کپی می کردیم و در افتر افکت جای می دادیم. اما خبر خوب این است که الان در نسخه های جدید می توانید از طریق خود برنامه مستقیما فارسی بنویسید.

گام اول

نرم افزار را باز کنید. وارد قسمت Edit شوید. منوی preferences  را بازکنید و گزینه Type را انتخاب کنید.

گام دوم

در پنجره باز شده Text Engine  را پیدا کنید. گزینه پیش فرض این قسمت معمولا Latin است. آن را به آسیای شرقی و خاور میانه تغییر دهید.

با دو گام بالا می توانید به راحتی فارسی بنویسید اما یک نکته ای هست.

انجام اصلاحات جزئی در پایان

اگر از پروژه های آماده افتر افکت استفاده کنید ممکن است کلمات برعکس نوشته شوند و فاصله ها بهم بریزد. برای این مشکل هم راهی هست.

لایه متن انگلیسی را انتخاب کنید. به ترتیب روی پاراگراف و ویندوز کلیک کنید. در بالای پنجره ی ایجاد شده روی سه خط کوتاه کلیک کنید و reset paragraph  را بزنید. مشکلتان حل خواهد شد.

اگر با روش های بالا موفق نشدید و باز هم افتر افکت نگذاشت فارسی بنویسید، زبان سیستم خود را چک کنید و روی زبان انگلیسی ( آمریکا) باشد. آموزش های بالا هم برای ویندوز بود برای سیستم عامل های دیگر مراحل کمی متفاوت هستند.

در پایان مقاله توصیه می شود که حتما از دیگر مقالات آموزشی افتر افکت استفاده نمایید. در ضمن اگر دوست داشتید و کار شما در زمینه طراحی کلیپ های تبلیغاتی و … بود می توانید از پروژه های آماده افتر افکت وب سایت گرافیک تمپلیت استفاده کنید. تنوع محصولات و ویرایش ساده آن ها از جمله مزایای پروژه های ما است.

مدیر وب سایت

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*

5 − پنج =

0