گرافیک تمپلیت

۱۰ نکته مهم برای طراحی دکمه UI وب سایت

طراحی دکمه UI وب سایت نکات مهم و کاربردی - گرافیک تمپلیت

طراحی دکمه UI وب سایت ، هرچند از لحاظ فیزیکی ممکن است کم اهمیت جلوه کند، اما در طراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بسیاری از کاربران به طراحی دکمه اهمیت نمی دهند. بهترین دکمه ها، دکمه هایی هستند که در هنگام فشار دادن راحت و سریع عمل می کنند و تعامل خوبی بین کاربر و طراحی ایجاد می شود. در ادامه نکاتی را مطرح خواهیم کرد که طراحی دکمه UI وب سایت را می توانید بهبود ببخشید.

نکات مهم در طراحی دکمه UI  وب سایت

۱- آن را ساده نگه دارید

تئوری طراحی همیشه به عبارت ” آن را ساده نگه دار” تاکید می کند. پیچیده بودن طراحی دکمه تاثیرات منفی را روی وب سایت شما خواهد داشت. دکمه شما باید ساده و واضح باشد. هر چقدر طراحی دکمه را ساده تر انجام دهید، تعامل بهتری با کاربر خود خواهید داشت. یک دکمه صرفا باید شبیه یک دکمه باشد. پس به این نکته توجه کنید.

طراحی دکمه UI وب سایت گرافیک تمپلیت
جذب مخاطبان بالا به وب سایت با طراحی صحیح UI سایت

۲- تضاد فراوان ایجاد کنید.

نکته دیگری که باید مدنظر قرار دهید این است که در طراحی دکمه UI وب سایت، یک دکمه قابل شناسایی مهم را ایجاد کنید که دیدن آن آسان باشد. دکمه های که در بالای صفحه خیلی زود ناپدید می شوند به دلیل این است که دکمه ها از تضاد کافی برخوردار نیستند و کاربران در پیدا کردن آن دچار مشکل می شوند. دکمه های با تضاد فراوان ایحاد کنید و با تضاد رنگ آن ها را مشخص کنید. این کار باعث می شود که کاربران کلیک اشتباهی نداشته باشند.

ایجاد تضاد فراوان در طراحی UI وب سایت
ایجاد تضاد فراوان در طراحی UI

۳- از رنگ استفاده کنید.

استفاده از رنگ های روشن نیز یکی از نکات مهم در طراحی دکمه UI وب سایت است. در طراحی دکمه ها از رنگ های روشن استفاده کنید تا تعامل خوبی بین وب سایت و کاربر ایجاد شود.

استفاده از رنگ در طراحی UI دکمه های سایت - گرافیک تمپلیت
استفاده از رنگ در وب سایت و تاثیر آن بر رابط کاربری

۴- نوشتن میکروکپی که انتظار ایجاد کند.

میکروکپی در طراحی دکمه UI وب سایت نقش مهمی دارد و کاربر می تواند با خیال آسوده به کار خود ادامه دهد. برای مثال ” ارسال” برای وترد کردن داده، یا کلیک بر روی پیوند “بیشتر بدانبد” یک میکروکپی است که به کاربران می گوید که عملکرد چیست. از میکروکپی های کوتاه استفاده کنید تا کاربر دچار سردرگمی نشود.

استفاده میکروکپی در طراحی رابط کاربری - گرافیک تمپلیت
طراحی تجربه کاربری و استفاده از میکروکپی

۵- با انیمیشن های ظریف درگیر شوید.

دو دکمه توپر و مرئی در طراحی دکمه وجود دارد که در کنار یکدیگر قرار دارند. که بیشتر انتخاب دو گزینه قابل کلیک را فراهم می کنند. انیمیشن ها دکمه ها را منحصر به فرد می کند و باعث تقویت کلیدها می شود. توجه داشته باشید که دکمه هایی که حالت های چرخشی و چشمک زن دارند ضرر بیشتری دارند. سعی کنید از عنصر ساده سازی استفاده کنید.

استفاده از انیمیشن های ظریف در طراحی UI دکمه های وب سایت گرافیک تمپلیت
استفاده از انیمیشن های ساده و ظریف

۶- دکمه برای کلیک کردن باید به اندازه کافی بزرگ باشد.

نکته بعدی که در طراحی دکمه UI وب سایت باید توجه کنید این است که دکمه ها به اندازه بزرگ باشند تا عمل کلیک کردن راحت باشد. کلیدهای که بر روی کیبورد موجود هستند در اندازه ۱۵*۱۵ قرار دارند. پس فضای کافی برای کلیک روی دکمه ها  پیش بینی کنید تا کاربر شما به راحتی با وب سایت تعامل برقرار کند.

بزرگ بودن دکمه ها یکی از نکات طراحی UI وب سایت - گرافیک تمپلیت
بزرگ بودن دکمه ها برای استفاده راحت کاربر از سایت

۷- از یک سبک آشنا استفاده کنید.

در طراحی دکمه چندین سبک و الگو وجود دارد که بهتر است یکی از آن ها را انتخاب کرده و کار خود را با این سبک مشخص پیش ببرید. دکمه ها به چند صورت دیده می شوند:

  • دکمه توپر مستطیلی شکل با لبه های مربع که درون آن متن وجود دارد.
  • دکمه توپر مستطیلی شکل با لبه های دایره ای که درون ان متن وجود دارد.
  • دکمه مرئی مستطیلی شکل
  • دکمه های دایره ای ساده
طراحی UI وب سایت و استفاده از یک سبک آشنا
استفاده از یک طرح و سبک آشنا در طراحی UI

۸- دکمه ها در یک مکان مشخص و مورد انتظار قرار دهید.

علاوه بر این که دکمه ها باید از یک ظاهر زیبا و عملکرد قابل قبول برخوردار باشند، مکان قرارگیری آن ها نیز باید مناسب باشد، به طوری که کاربر به راحتی دکمه ها را شناسایی کند. برای مثال در صفحه اصلی وب سایت خود، دکمه را در زیر عنوان اصلی قرار دهید. یا برای پخش ویدیو یا بازی، دکمه ها را باید در وسط صفحه نمایش تعبیه کنید. دکمه های سبد خرید نیز عموما در گوشه بالا سمت راست قرار می گیرند.

قرارگیری دکمه ها در جای مورد انتظار از نکات طراحی UI دکمه های وب سایت - گرافیک تمپلیت
طراحی رابط کاربری سایت با هدف ایجاد رابط کاربری مناسب

۹- بازخورد را فراموش نکنید.

تعاملات و بازخوردهایی که هر دکمه ایجاد می کند را بررسی کنید. بعضی از دکمه ها کارکرد متفاوت تری نسبت به سایر دکمه ها دارند. برای مثال دکمه ی یک فرم ثبت نام ممکن است یک پیام ” متشکرم” بر روی صفحه نمایش ایجاد کند. پس مطمئن شوید که دکمه ها به درستی کار می کنند.

دقت با بازخورد ها برای چک نمودن داشتن یک UI خوب برای وب سایت - گرافیک تمپلیت
دقت به بازخوردها برای اصلاح هر گونه مشکل

۱۰- عمدا از دکمه ها استفاده کنید.

بسیاری از دکمه ها بی نظمی و آشفتگی ایجاد می کنند. از دکمه های کاربر پسند استفاده کنید. از یک دکمه مشخص با طرح یکسان در کل صفحات وب سایت استفاده نکنید زیرا کاربر در درک اینکه کدام دکمه اهمیت بیشتری خواهد داشت، دچار مشکل خواهد شد. از دکمه هایی بهره بگیرید که با هدف سایت شما مطابقت داشته باشد.

استفاده عمدی از دکمه در طراحی UI دکمه های وب سایت - گرافیک تمپلیت
استفاده از دکمه ها برای طراحی ظاهر بهتر برای وب سایت

امید واریم از مقاله فوق نهایت استفاده را برده باشید. در انتها، در صورتیکه دوست داشتید، می توانید از محصولات سایت ما دیدن نمایید. پروژه آماده افتر افکت، پروژه آماده پریمیر و پروژه آماده موشن گرافیک از جمله محصولات سایت ما هستند. شما می توانید با پرداخت هزینه ناچیز، به راحتی با دانلود این پروژه ها، اهداف تبلیغاتی و گرافیکی مدنظر خود را پیاده سازید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*