سایت دانلود پروژه های آماده گرافیکی

طراحی پوستر تایپوگرافی

طراحی پوستر تایپوگرافی به کمک نرم افزار فتوشاپ

طراحی پوستر تایپوگرافی ، یکی از انواع طراحی های پوستر است که جدیدا بسیار رواج پیدا کرده است. در پوسترهای اولیه کلمات و حروف کمک به معرفی یک کالا کمک می کردند و به نوعی نقش اطلاع رسانی داشتند و به بدین ترتیب فضای پوستر را پر می کردند. پس از اینکه صنعت چاپ و هنر عکاسی دچار تغییر و تحول اساسی شد، ترکیبی از نوشته و تصاویر وارد پوستر شدند و تاثیرگذاری آن را دوچندان کردند. در نتیجه این امر طراح پوستر را مجبور کرد که خلاقیت زیادی در طراحی پیاده کند. با گذشت زمان حروف و نوشتار اهمیت زیادی در طراحی پوستر پیدا کردند. در این مقاله قصد داریم که شما را با چگونگی طراحی پوستر تایپوگرافی در فتوشاپ آسنا کنیم.

ایجاد یک سند در فتوشاپ برای پوستر تایپوگرافی

برای ایجاد سند از کلیدهای ترکیبی ctrl/cmd+N  استفاده کنید و اندازه سند را ۸۰۰*۱۱۰۰ درنظر بگیرید. اگر می خواهید که اثر شما چاپ شود، حداقل به وضوح ۳۰۰dpi نیاز دارید.

شروع مرحله طراحی یک پوستر با کیفیت به سبک تایپوگرافی

ایجاد پس زمینه با گرادیان آبی

برای اینکه قفل را باز کنید لازم است background را دوبار کلیک کرده و گزینه gradient tool را انتخاب کنید.پس از آن رنگ های گرادیان را روی ۱۸۶۹۷۸#  و ۲۲۹EB7 تنظیم کنید. در گام بعدی باید گرادیانت را از گوشه سمت چپ به گوشه سمت راست طراحی کنید. در ادامه لایه راست را انتخاب کنید و روی گزینه Blending options کلیک کنید. لایه جدیدی ایجاد کنید و آن را blue نامگذاری کنید و این بار رنگ های گرادیان را روی ۵۷۹۲D1 و  ۲F5E9E # تنظیم کنید.

تایپوگرافی یکی از روش های طراحی پوستر

در ادامه لایه Blue ایجاد شده را با گرادیان از گوشه بالا سمت چپ شروع کرده و در گوشه سمت راست پایین صفحه به پایان پرسانید. برای واضح کردن پس زمینه حالت blend mode را روی soft light تنظیم کنید.

اضافه کردن بافت به پس زمینه blue

اکنون می توانید بافت یا تکسچر مورد علاقه خود را دانلود کنید. وارد فتوشاپ شده و با کمک move tool آن را درون سند اصلی خود قرار دهید. نام لایه را تغییر داده و آن را texture بنامید. این لایه باید درست بالای لایه blue قرار گرفته باشد.  سپس برای فعال کردن free transform  کلیدهای ctrl/cmd+T  را فشار دهید. برای قرار گرفتن طرح به صورت کامل در صفحه، عرض و ارتفاع را به طور تقریبی ۳۰ درصد کاهش دهید. سپس ابزار paint bucket tool را انتخاب کرده و pattern را به دنبال آن انتخاب کنید. سپس لایه جدیدی تحت عنوان pattern باز کنید و همچنین capacity لایه ایجاد شده را ۱۰ درصد کاهش دهید. در ۴ لابه را در پنل لایه ها انتخاب کنید و وارد مسیر layer>new>group شوید تا یک گروه را برای پس زمینه پوستر ایجاد کنید. نام گروه را به background اختصاص دهید.

اضافه کردن طرح به پوستر تایپوگرافی

اضافه کردن راهنمای فتوشاپ

اضافه کردن راهنمای فتوشاپ کار ساده است. برای اضافه کردن راهنما باید به مسیر view>new guide بروید.سپس دو راهنمای عمودی را در ۷۰px و ۷۳۰px و دو راهنمای افقی در ۷۰px و ۱۰۳۰px اضافه کنید.

نکات مهم طراحی پوستر با سبک و سیاق تایپوگرافی

اضافه کردن متن برای بهبود طراحی پوستر تایپوگرافی

در گام نخست باید یک گروه جدیدی تحت عنوان typography برای همه متن ها ایجاد کنید. سپس در ابزار horizontal type tool قلم cicle را انتخاب کنید. اندازه قلم باید در حدود ۱۶۰pt باشد. در ادامه به مسیر window>character رفته و tracking را روی ۲۵-  قرار دهید. این گزینه فاصله بین نوشته ها را کاهش می دهد. اکنون فونت مدنظر همراه با قلم اندازه دلخواه را انتخاب کنید و مرحله قبل را دوباره تکرار کنید. ابزار مستطیل را بگیرید و مستطیلی در ارتفاع ۱۵ پیکسل ایجاد کنید. این مستطیل زیرنویس متن ما است. لایه زیرین را با استفاده از کلیدهای ctrl/cm+J به اندازه ۱۰ پیکسل زیر خط اول حرکت دهید. شما همانند مراحل قبل می توانید متن با فونت های متفاوتی در صفحه ایجاد کنید.

همین حالا مطالعه کنید:

مهارت های مقدماتی فتوشاپ برای عکاسان مبتدی

ایجاد عنصر طراحی دایره

رنگ مشکی را به عنوان رنگ foreground خود انتخاب کنید. ابزار ellipse را انتخاب کرده و سپس shift را نگه دارید و دایره ای در اندازه ۱۶۵*۱۶۵px رسم کنید. برای کپی کردن لایه دایره چهار مرتبه ctrl/cm+J را فشار دهید. Ctrl/cm+T را فشار دهید تا به fee transform برسید و اندازه چهار دایره سیاه را حدود ۷۰ درصد اندازه اصلی تغییر دهید. شما با استفاده از ابزارها می توانید طرح های جذابی در دایره ها ایجاد کنید.

نتیجه گیری

آموزش نحوه طراحی یک پوستر تایپوگرافی

نوشته بخشی جدایی ناپذیر از هر طراحی گرافیکی است و فتوشاپ ابزارهای قدرتمندی برای کنترل نحوه نمایش متن ارائه می دهد. شما در فتوشاپ قادر به اضافه کرده هر متنی با فونت و اندازه دلخواه هستید.

مدیر

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*

هشت − 7 =

0