گرافیک تمپلیت

گرایش های برتر طراحی گرافیک در بین گرافیست ها

گرایش های برتر طراحی گرافیک در بین گرافیست ها

طراحی گرافیکی از مواردی می باشد که همیشه طرفداران زیادی داشته و دارد، در این مقاله گزارشی از گرایش های برتر طراحی گرافیک سال ۲۰۱۸ بیان شده است و آنچه در طراحی گرافیکی ۲۰۱۹ وجود دارد را بیان کرده‎ایم.

این موضوع از این جهت که گرایش‎های متنوعی وجود دارد که به مرور زمان به آن اضافه می‎شود دارای جذابیت زیادی می باشد. با توجه کردن به سیر تکاملی و طولانی از طراحی مسطح تا پیشرفت‎هایی که امروزه حاصل شده است متوجه جالب بودن این موضوع خواهید شد.

با انتخاب ایده‎های جدید و الهام گرفتن از موارد مناسب و شناسایی تکنیک‎هایی که با کار شما هماهنگی دارند لازم نیست همیشه متمایل به استفاده از آخرین گرایش طراحی گرافیک باشید

۱- رنگ روشن

رنگ روشن
گرایش های برتر

در سال ۲۰۱۸ می‎توان با اطمینان گفت استفاده از رنگ روشن برای تمامی موارد از از پس زمینه گرفته تا تصاویر تا عناصر رابط کاربری از مهم‎ترین گرایش های برتر طراحی گرافیک بوده است.

پروژه هایی که در آن ها رنگ‎های روشن غالب می‎باشد در پروژه های وب سایت می‎درخشند و باعث می‌شوند تبلیغ و دیگر عناصر بهتر دیده شوند.

تعداد زیادی از این رنگ‎ها از پالت‌های Material Design مورد استفاده قرار گرفته‎اند که دارای طیف رنگی روشن و زیبایی مانند آبی ، بنفش و صورتی می‎باشد.

دو مکان که رنگ‌های روشن خود را به خوبی نشان می دهند در طراحی محصول و بسته بندی می‎باشد که عناصر دیگری مانند طراحی وب سایت را به خود اختصاص داده اند.

RXBar که در عکس بالا نمایش داده شده است یک نمونه بارز از این روند عمل است. هر رنگی متمایز است و بسته بندی و طراحی وب سایت کاملاً پیوسته می‎باشند.

گرچه طراحی گرافیک با رنگ‌های روشن کاربردهای دیگری نیز دارد.

امسال پالت هایی با رنگ های روشن در اشکال یا تایپوگرافی بسیار رایج و وایرال شده است و طراحان زیادی از آن استقبال کرده‌اند و این موضوع یعنی نقض استفاده از تک رنگ و رنگ‌های محدود.

۲- VR و واقعیت ترکیبی

VR و واقعیت ترکیبی
پروژه های واقعیت مجازی

با رایج تر شدن دستگاه ها پروژه های واقعیت مجازی و مختلط توانسته اند رشد خود را با سرعت بهتری ادامه دهند.

قابل ذکر است که پروژه هایی وجود دارند که نیازی به استفاده از وسیله‎ی خاصی ندارند و در این حال باز از این سبک طراحی‎ها استفاده می‎نمایند.

در مسیر این نوع طراحی از عناصری که تقریبا واقعی به نظر می رسند و در مسیرهای واقع گرایانه حرکت می کنند استفاده می شود ولی با این حال شباهتی با زندگی واقعی ندارند و می‎توان آن را ترکیب عناصر کارتونی و انیمیشن لمسی بیان کرد.

این نوع از طراحی کاربرد زیادی دارد و برای وب سایت ها گرفته تا فیلم ها و تبلیغات کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی مدتی در صنعت بازی سازی از این طراحی استفاده می‌شده و بسیار محبوب بوده است. و یا تعدادی معبر در چاپ وجود دارد ، اگرچه عدم وجود انیمیشن در آن قابل مشاهده می‎باشد.

روش واقعی ساختن یک طراحی، داستان پردازی می‎باشد. طرح باید ذهن کاربر را به فکر بی‌اندازد تا نوعی تعامل با افراد برقرار شود.

۳- تصاویرعناصر سه بعدی زندگی

تصاویرعناصر سه بعدی زندگی
تصاویرعناصر سه بعدی

این چنین بنظر می‌رسد که طراحان این دغدغه را دارند که برای انجام پروژه های طراحی سه بعدی از عناصر مرحله بندی شده و بازنمایی عناصر و اشیاء در یک فضای سه بعدی  واقعی استفاده نمایند.

این مفهوم را می‎توان به یک بوم نقاشی تشبیه کرد که بیانگر این است که چه چیزهایی در زندگی واقعی احساس و درک می‌شوند.

این طرح ها اکثرا حرفه‎ای و دارای جزئیات می‎باشند، گرچه ممکن است در نگاه اول ساده بنظر برسند و بیانگر اشیاء واقعی و ساخته شده باشند.

این گرایش طراحی گرافیک تخیل را در عمل و بنمایش می‌گذارد.

۴- تک صفحه یا پیمایش طولانی طرح ها

تک صفحه یا پیمایش طولانی طرح ها
پیمایش طولانی (scroll)

پیمایش طولانی (scroll)هنوز کاربرد خود را دارد! با کمک اینترنت تلفن همراه و نحوه‎ی استفاده از آن ها، این نوع از پیشنمایش حیات خود را حفظ کرده است و حتی شاید بهتر از قبل انجام می‌شود. (احتمالاً این یک شوک نیست که همواره کاربران تلفن همراه به مدت زیادی از آن استفاده می‎نمایند.)

آنچه حائز اهمیت می‎باشد این است که طراحی پاسخگوی روشی است که می‎تواند منجر به این رفتار شود. برای استفاده از عناصر ساده کارت ، طراحی شیوا  و ساختار محتوا به گونه ای که منجر به ادامه کار و بازدید از صفحه شود.

آنچه که می تواند در مورد این روند سخت و پیچیده باشد این است که آنچه از ایده‌آل یک محتوا روی صفحه دسک تاپ مشاهده می‌شود می تواند آیا می‎توان به همان میزان نیز در صفحه نمایش تلفن همراه باشد یا خیر.

طرح بندی های تک صفحه ای باید دارای تعادلی باشند که در آخر در این نوع طرح محتوا پراکنده و یا زیاد احساس نشود. به طور کلی ، این گرایش از طراحی، برای پروژه هایی که به طور مرسوم صفحات زیادی را در اختیار ندارند و یا برای محتوایی که برای هضم سریع در قسمت‎های کوچک تری استفاده می شود ، مناسب می‌باشد.

۵گرادیان

گرادیان
گرادیان 2018


گرادیان هاکاربردهای فراوانی دارند برای مثال به عنوان پیش زمینه، پوشش عکس و فیلم، داخل تصاویر و لیست ادامه کاربرد دارند.

رنگ در سال ۲۰۱۸ بسیار پرطرفدار بوده و گرادیان ها بخش بزرگی از آن جنبش بوده اند. همان رنگ های روشن که به خودی خود محبوبیت زیادی پیدا کرده اند نیز انتخاب های مناسب و ایده آلی برای گرادیان ها هستند.

بااین حال همه گرایش گرادیان ها به طرح های  برجسته و روشننمی باشد. برخی با یک اختلاف از رنگ ملایم، ظریف تراستفاده می‎کنند. این موارد را می توان همراه با عناصر واقعی یا تصاویر و تایپوگرافی استفاده کرد.

۶- شکل ها و حباب های متحرک

شکل ها و حباب های متحرک
برتر طراحی گرافیک ۲۰۱۹

در گرایش های برتر طراحی گرافیک ۲۰۱۹ که بسیار با شکوه می‎باشد در رابطه با شکل‌ها و حباب های متحرک است. این روند طراحی در خصوص شکل های“بدریخت” قرار دارد که به آهستگی (یا گاهی اوقات با کمی سرعت بیشتر) در پیش زمینه یک طرح حرکت می کنند.

حباب ها در سایزهای کوچک و بزرگ وجود دارند و اکثرا در رنگ روشن هستند یا به عنوان یک هنر غالب و یا عنصری که بتواند چشم را به خود خیره نمایدمی‎باشد که با وسیله آن کاربران بتوانند راحت تر جهت طرح را مشخص نمایند.

اما بهترین قسمت این روش کمی قدیمی و ساده است و اصلا نیازی به تلاش ندارد. شما می توانید برخی از انیمیشن های جذاب را گسترش دهید بدون آنکه بخواید مدت زیادی بر روی آن فکر نمایید تا بتوانید داده و الگوی طراحی جذابی را برای کاربران ایجاد کنید. ممکن است در یک پروژه از تصاویر و فیلم ها نیز استفاده نشود.

به نظر می‎رسد بیشترین طرفداران این نوع طراحی ، استارتاپ ها یا پروژه هایی با مقیاس کوچکترمی باشند و طرح های زیبای آنان ارزش تماشا کردن را دارد.

۷- منو حداقل

منو حداقل
منوی ” بااشکال

در رابطه با بحث “شکل‌ها” موارد مثبت و منفی‌ای وجود دارد از این رو طراحی گرافیک از یک صفحه تمیز و گزینه های خلاقانه‎تری برای جلوگیری کردن از عناصر مزاحم بکار گرفته است.

در دو مثال بالا هر دو یک کار را با روش‎های مختلف انجام می‎دهند، در تصویر اول از دکمه مربع در پایین سمت چپ صفحه استفاده شده و در تصویر دوم حتی در صفحه اصلی منو را نشان نمی دهد که با حرکت کاربران نمایش داده می‌شود.

۸- شبیه سازی معتبر

شبیه سازی معتبر
طراحی سایت عکاسی تجاری

با وجود این که هر کاربر در تلاش است تا به روشی صحیح و خاص که کمتر از آن استفاده شده است بپیوندد، تصاویر دارای اعتبار بر پروژه های طراحی حاکم هستند. حتی عکاسی تجاری در حال تغییر است تاشباهت بیشتری به عکاسی فوری بدست آورد.

دلیل این تمایلات این است که طرح واقعی تر احساس می شود. علاوه بر آن از دیگر مواردی که عناصر طراحی برای یک برند استفاده می شوند رسانه های اجتماعی می‎باشد.

شما می توانید این مسیر را با استفاده از تصاویرموجود ضبط نمایید ااگرچه احتمال دارد با سرعت مشکل پیدا کند اما گزینه بهتر این است که با عکاس / فیلمبردار خود در مورد کارهایی که می خواهید بصورت بصری انجام دهید صحبت نمایید. شبیه سازی معتبرترکار ساده‎ای نمی‎باشد.و دارای سبکی متفاوت می‎باشد.

 واضح بودن صفحه نمایش باعث می‌شود  تصاویر با کیفیت بهتری دیده شوند حتی اگر از سبک ضعیفی استفاده شده باشد و کیفیت تصویر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‎باشد.

نتیجه گیری

امسال چه ایده‌های جدید طراحی را برای استفاده در پروژه های طراحی گرافیک در نظر دارید؟

در مقاله گرایش های برتر طراحی گرافیک، نکته‌ای که دارای اهمیت می باشد  این است که این روش بسیار کاربردی می باشد. و هیچ چیز بهتر و مهم تر از ادغام طرح‌های زیبا و بدست آوردن تجربه در این مسیر نمی باشد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به محصولات فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*